Nakon pet tjedana priprema napokon je krenula prvenstvena utrka. Prvo kolo odvelo nas je na nezgodno gostovanje u Zvekovac. Mraclin je odlučno krenuo, želio je tijekom utakmice težiti nadigravanju i lijepoj igri, no težak i neravan teren nije nam to sasvim dopustio.

Poveli smo već u 3. minuti susreta. Na desnoj strani napada Jurić se driblingom rješava obrambenog igrača, te savršenim centaršutem pronalazi Cvetnića koji je najviši u skoku i glavom zabija za vodstvo. Nakon toga u prvom poluvremenu redaju se šanse, no nedostaje kvalitetan završni udarac. Ukupni dojam prvog poluvremena je taj da smo trebali voditi nekoliko pogodaka razlike.

U drugom poluvremenu rastrganija igra s manje prigoda. Sredinom poluvremena jedna nekontrolirana situacija u našem kaznenom prostoru, lopta pogađa u ruku J. Dolibašića, a sudac pokazuje na kazneni udarac. Na našu sreću igrač domaćina loptu šalje visoko iznad vratiju. U 80. minuti povećavamo vodstvo. Dubinsku loptu na desnoj strani hvata Škrinjarić, te je jakim prizemnim udarcem šalje u vrata. Ovim potezom Tomislav Škrinjarić na najljepši je način okrunio svoj povratak u naše redove. Do kraja utakmice domaćin uspijeva smanjiti rezultat. Neodlučnost i dekoncentraciju naše obrane u posljednoj minuti kažnjavaju domaćini jakim udarcem koji od prečke završava u našim vratima.

Odličan početak sezone i pobjeda u gostima, te naravno pjesma u svlačionici nakon utakmice. Po povratku u Mraclin dočekao nas je roštilj vrijednih članova uprave, a odrađeno je i treće poluvrijeme. U nedjelju ponovno gostujemo, ali ovaj puta bliže, u Kobiliću. Prvu domaću utakmicu odigrat ćemo slijedeće srijede protiv Ostrne. Obje utakmice počinju u 17:30 sati. Već u nedjelju očekujemo lijepu potporu našim nogometašima u Kobiliću. Vidimo se na tribinama!