Nakon prve proljetne pobjede protiv Rakovca nogometaši i navijači Mraclina puni samopouzdanja krenuli su ove subotu u Kerestinec.
Utakmica se igrala u pomalo čudnom terminu za seniorski nogomet (subota u 10 sati), no na kraju je svima navedeni termin odgovarao: domaćinima iz Kerestinca je nekoliko igrača moralo na put zbog Uskrsa, a nama je dalo puno vremena za radost i veselje.
Naši nogometaši su odlično krenuli u susret: rastrčani, razigrani i ono sto je najvažnije, borbeni i spremni, bas kao sto su to od njih zahtijevali trener Družić i pomoćnik Orgulan. Mraclin je imao nekoliko prilika prije nego sto je poveo u 20. minuti susreta. Šandor je nanizao dvojicu domaćih igrača, te odmjerenim udarcem sa 16 metara pogodio desni kut domaćeg vratara. Nakon toga Mraclin pomalo posustaje, domaći preuzimaju posjed lopte, izmjenjuje se nekoliko prilika s obje strane, no bez promjene rezultata.
U nastavku se igra na sličan način, s tim da domaći igrači preuzimaju sve više rizika u igri. Međutim, vratar Dražić s nekoliko sigurnih intervencija čuva Mraclinova vrata sve do 76. minute kada domaći nakon nekoliko odbijanaca i proigravanja uspijevaju izjednačiti. Djuric s ruba kaznenog prostora prizemnim udarcem pogađa suprotni kut naših vrata, te vraća utakmicu na sami početak.
Nakon izjednačenja igrači Mraclina ponovno preuzimaju igru u svoje ruke, sto je rezultiralo postizanjem novog pogotka u 84. minuti. Ivan Kos na lijevoj strani prima loptu, prolazi pokraj dvojice igrača, izbija sa strane na domaćeg vratara, te ga plasiranim udarcem matira. Ovo dovodi do erupcije zadovoljstva velikog broja naših navijača koji su potegnuli do Kerestinca. Domaći igrači nakon toga kreću na sve ili ništa, ali Mraclinci su do kraja utakmice sačuvali aktivni rezultat.
Nakon utakmice igrači i navijači znali su proslaviti vrijednu gostujuću pobjedu. Naši navijači slavili su cijeli dan, a nakon Kerestinca dolaze u Mraclin gdje su nastavili sa slavljem.

Veterani su sa 4:2 pobijedili Klas iz Micevca, a kadeti iz Vukovine donijeli pobjedu 3:2. Naša najmlađa momčad u derbiju kola za 1. mjesto poražena je od momčadi Sutle.

Ova pobjeda dodatno je podgrijala euforiju kod igrača i navijača, te dala vjeru u ostanak u JŽNL.
Ove srijede s početkom u 17 sati naši igrači traže prolaz u polufinale kupa NSVG u dvoboju s momčadi Dinamo Hidrela.
U nedjelju s početkom u 17 sati u goste nam dolazi momčad Sloge. Ovo je još jedna utakmica u kojoj tražimo pobjedu i nastavak pozitivnog niza. Pozivamo sve da nam se pridruže na tribinama, te pomognu u ostvarenju željenog cilja.