Prije utakmice minutom šutnje nazočni na Novoj grabi odali su počast Davoru Štubanu – bivšem dugogodišnjem igraču, predsjedniku i članu mraclinskog kluba te jednom od osnivača i prvom tajniku velikogoričke Zajednice športskih udruga.

Vremenske prilike nisu bile naklonjene nogometu – sjeverac, hladna kiša i mokar teren. Mraclin je već uvodni dio utakmice otvorio kao u snu. Po desnom boku sjurio se Milatović, asistirao je na kontra strani Ivanu Kosu koji takve prilike za vodstvo svoje momčadi ne propušta. U 24. i 26. minuti gosti iz Zdenaca zaprijetili su udarcima Barišića i Hajdinjaka koje je domaći vratar Dražić skrenuo u korner. Domaća momčad, taktički malo povučenijom igrom, čekala je priliku. Tako nakon jednog kornera u 37. minuti kojeg je ubacio Ivan Kos, Pero Milatović glavom majstorski pogađa za vodstvo 2:0.

U drugoj dionici utakmice samo 15 minuta trebalo je momčadi novog trenera domaćih Damira Milanovića da riješe dvojbe oko tri sigurna boda. U 62. minuti Ladislav Roginić uputio je opasan udarac pod gredu koji golman gostiju izbacuje u korner. Nakon udarca iz kuta koji je izveo Filip Onić, u petercu gostiju spretan je Slavko Vidović, glavom pogađa u vrata gostiju za nedostižnih 3:0. Mraclin poslije toga još goropadnije napada prema golu Zdenčana. Nižu se prilike Milatovića, Roginića, Kolarića koje Galić neutralizira. U samoj završnici dvoboja iz blizine ipak je to uspjelo Josipu Juriću za uvjerljivu pobjedu na Novoj grabi, koju su mraclinski nogometaši posvetili Davoru Štubanu, jednoj od klupskih legendi.

MRACLIN – VATROGASAC (Z) 4:0

Mraclin. Igralište Nova graba. Bez gledatelja. Sudac: Vuković (Zelina). Pomoćnici: Kamenarić i Geller.

STRIJELCI: 1:0 – I. Kos (3), 2:0 – Milatović (35), 3:0 – Vidović (61), 4:0 – Jurić (88).

MRACLIN: Dražić, Koleš (od 76. Jurić), J. Domitrović, Skrbin, B. Dandić (od 46. Desput), Onić, Vidović, Šikić (od 86. Mišević), Milatović, Roginić (od 76. Kolarić), I. Kos (od 58. Petravić). TRENER: Damir Milanović.

VATROGASAC (Z): Galić, Hajdinjak, Ljubek, Tolić (od 76. Bubalo), Pažin, I. Đeno, Štih (od 70. Kulaš), Z. Đeno – stariji, Rašić (od 84. Tursan), Barišić (od 73. Balagović), Z. Đeno – mlađi. TRENER: Ante Čorak.

Foto-galerija: Vitomir Štuban