U derbiju kola između trećeplasiranog Mraclina i drugoplasiranog, svetonedeljskog Tigra, koji vodi grčevitu borbu za naslov kontra Zeline, utakmica je odlučena u zadnjih desetak minuta dvoboja. Prije utakmice uprava Mraclina nagradila je prigodnom slikom svog stopera Josipa Domitrovića za 200. nastup za klupske boje. Domaćin je bio ravnopravan suparnik gostima u prvom dijelu, pa čak i poveo u 27. minuti kada je iz kornera Ivan Kaurin uz malu pomoć gostujućeg beka smjestio loptu u mrežu za vodstvo svoje momčadi. Igrači iz Svete Nedelje nakon odmora uključili su veću brzinu. Opasno su prijetili domaćim vratima. Zadnjih desetak minuta susreta oslabljeni Mraclin nije izdržao “ugrize” Tigra, golovi su padali kao po traci. Poravnao je iz slobodnog udarca s 16 metara Fran Bišćan u 79. minuti pogodivši gornji kut domaćeg vratara. Samo tri minute kasnije David Ereiz probio je po lijevoj strani domaći bok, asistirao u peterac, a Toni Aljinović pogodio u domaću mrežu za 1:2. U prvom slijedećem napadu domaćih prema golu gostiju u šesnaestercu je srušen Igor Hajduk, koji iz penala poravnava rezultat. Nije se dugo čekalo na odgovor gostiju, opet Fran Bišćan odmjerenim udarcem s desne strane nisko pogađa u dalji kut domaćeg golmana. U drugoj minuti sudačke naknade na asistenciju Luke Višića iskusni Nikica Brujić pogađa za konačnih 2:4 i veliko slavlje njihoviih navijača.

IV. NL SREDIŠTE ZAGREB B , 24. kolo

MRACLIN – TIGAR SVETA NEDELJA 2:4

SRC Nova graba. Gledatelja 150.
Sudac: Bionda (Zaprešić). Pomoćnici: Bukovčan (Cubinec) i Jukić (Farkaševac).

STRIJELCI: 0:1 – Kaurin (27), 1:1 – Bišćan (79), 1:2 – Aljinović (82), 2:2 – Hajduk (83 – 11 m), 2:3 – Bišćan (85), 2:4 – Brujić (90+2).

MRACLIN: Crnolatec, Debijađi, J. Domitrović, B. Dandić, Budimir, V. Lučić, Dadović, Klarić, Kaurin (od 89. Vidović), Hajduk, I. Kos (od 83. J. Cvetnić). Trener: Goran Jelavić.

TIGAR SVETA NEDELJA: Razum, Filipović, Krišto, Hasan, Matošević (od 73. Aljinović), Brujić, Bišćan, Bošnjak (od 46. Ereiz), Višić, Kotarski, Škeva (od 46. Mohač). Trener: Ratko Ninković.

Foto galerija: Vitomir Štuban