Susret Mraclina i Klasa označen je derbijem začelja Jedinstvene županijske lige u kojem je domaćin na igralištu u Novoj Grabi slovio za favorita i kojem su eventualno tri boda pružali mogućnost da se makne iz ligaškog prizemlja. Početak je nagovijestio mogućnost uspjeha domaće momčadi, jer su iz prvog obećavajućeg napada u 3. minuti došli u vodstvo. Akciju je inicirao Hrženjak koji je gurnuo loptu u desnu stranu do Škrinjarića čiji je ubačaj Ivan Kos više sretno nego spretno ubacio u suprotni kut iznenađenog vratara. Mičevčani su reagirali otvorenim gardom i nekoliko puta doveli obranu domaće momčadi u probleme. Izjednačenje je stiglo u 40. minuti tako što su Ahmeti i Kljajić izigrali lijevu stranu Mraclina i vratara Dražića, ubačenu loptu je mladi Butković s dva metra pogurnuo u mrežu. Nešto prije izjednačujućeg pogotka Mičevčani su tražili kazneni udarac uvjeravajući suca da je lopta pogodila u ruku obrambenog igrača domaćih, sudac je dosudio samo udarac iz kuta. Inače, prvi dio susreta obilježili su stalni prosvjedi gostujuće momčadi, ponajviše zbog brojnih dosuđenih zaleđa Kljajiću.

Nakon odmora Mraclin je brzo opet došao do prednosti pogotkom Dumbovića koji je dubinsku loptu Japeca mirno sproveo pokraj istrčalog vratara Čelik Zadravca. Uslijedio je period dobre igre domaćih, stvoreno je nekoliko vrlo izglednih prigoda, najzreliju nije realizirao strijelac prvog pogotka. Klas je pokušavao stići do poravnanja preko kontranapada i prekida, odnosno ubačaja iz kuta kada je naprijed obvezno kretao Kundih. To se isplatilo u 80. minuti tako što je kapetan Mičevčana nakon kornera s desne strane pogodio mrežu domaćih za izjednačenje.

Klas je hrabrom igrom zaslužio bod, a svakako treba istaći činjenicu da je u startnoj jedanaestorici nastupilo 5 igrača mlađih od 20 godina: Čelik Zadravec,  Butković (oba 1997.), Ahmeti, Šarić (oba 1996.) i Marinčević (1995.), a na klupi za pričuve sjedila su još trojica: Moslavac, Duranović (oba 1997.) i Mikulić (1996.).

Jedinstvena županijska liga – 8. kolo

Mraclin – Klas 2:2 (1:1)

Mraclin. Igralište Nova graba. Gledatelja 100. Sudac: Petar Šabić (Jastrebarsko). Pomoćnici: Stjepan Kramarić (Jastrebarsko) i Krunoslav Drkulec (Donja Purgerija). Strijelci: 1:0 – I. Kos (3), 1:1 – Butković (40), 2:1 – Dumbović, 2:2 – Kundih (80).

MRACLIN: Dražić, M. Kos, Čičak (od 81. Pastuović), Debijađi (cap.), D.Rus, Škrinjarić, Barišić (od 61. Sabljo), Japec, Hrženjak, I. Kos (od 71. Cetić), Dumbović. Trener: Tomislav Škrinjarić.

KLAS: Čelik-Zadravec, Ahmeti (od 46. Vuković, od 65. Mikulić), Kundih (cap.), M.Celčić (od 71. Agbonze), Marinčević, Šarić, Okić, Fišer, Kljajić, Okorrare, Butković (od 81.Duranović). Trener: Zvonimir Franković.

Crveni karton: Kljajić (90. drugi žuti). Igrač utakmice: Antonio Kundih.