Trebamo li uop─çe uspore─Ĺivati danas i nekad kada su igrali susjedi Pariko┼żari i Cipeki? Nebo i zemlja. Nije bilo va┼żno igra li se u Bu┼íevcu ili Mraclinu, dva sela ┼żivjela su za te utakmice par tjedana prije, a o njima se u lokalnim bertijama pri─Źalo danima poslije. Istina, danas u obje mom─Źadi ima malo autohtonih Pariko┼żara i Cipeka. ÔÇťNekad je sve bilo druga─Źije, a najvi┼íe poimanje sportaÔÇŁ ÔÇô rekao bi moj prijatelj tajnik. Globalizacija ÔÇô tako je danas uglavnom u svakoj turopoljskoj nogometnoj mom─ŹadiÔÇŽ

Jedinstvena ┼żupanijska nogometna liga, V. kolo

POLET (B) ÔÇô MRACLIN 0:2

U susjedskom derbiju na Zvrniku skupilo se jedva stotinjak ljudi, od toga dvije tre─çine navija─Źa iz Mraclina. Mraclin je bio bolja mom─Źad u prvom dijelu utakmice, bolja izvedba na terenu kapitalizirana je sa dva pogotka. Mraclinski kapetan Ivan Kos preciznim udarcem s nekih dvadesetak metara pogodio je nisko u kut za vodstvo u 15. minuti. Spomenuti igra─Ź mogao se tako─Ĺer upisati jo┼í jednom u strijelce u 25. minuti, izbio je na doma─çeg golmana kojem lopta iz ruku zavr┼íava na vratnici. U 36. minuti sa kojih dvadesetak metara sna┼żno je u doma─ça vrata pucao Hrvoje ┼áiki─ç, odbijanac golmana Josipa Klasni─ça zavr┼íava na nozi Josipa Juri─ça. Njegov udarac, iako blokiran, zavr┼íava u mre┼żi ┬áza 2:0. Polet je u nastavku preuzeo inicijativu, Mraclin povu─Źeniji, brani ste─Źeno. Dvije velike prilike, na obje strane. Prvo je u 72. minuti Ivan Zagorec mogao dovesti Mraclin u vrlo neugodnu situaciju da je pogodio s desetak metara, ali pucao je preko gola. Pet minuta kasnije Ivan Kos lijepom dijagonalom izbacio je pred vrata Petra Milatovi─ça kojem plasiranu loptu Klasni─ç brani.

Mraclin je odnio zaslu┼żenu pobjedu na Zvrniku, vrlo korektna utakmica, susjedski derbi bez tenzija. Ro┼ítilj na kraju za obje mom─Źadi i nazo─Źne ─Źlanove uprave. Napokon susjedi ?

Buševec, SRC Zvrnik. Gledatelja 100.
Sudac: Šimunović (Velika Gorica). Pomoćnici: Hasanović i Krznarić (oba iz Zagreba).

STRIJELCI: 0:1 ÔÇô I. Kos (15), 0:2 ÔÇô Juri─ç (36).

POLET (B): Klasni─ç, ┼Żordi─ç (od 65. Ba─çan), Ti─Źari─ç, F. Sovina, ┼áestak, Su─Źi─ç, Stupari─ç, Bobesi─ç, Klafuri─ç, Robi─ç (od 45. D. Brajkovi─ç, od 70. Zagorec), Matu┼íin. TRENER: Mario Pavi┼ía.

MRACLIN: Dra┼żi─ç, Petravi─ç, J. Domitrovi─ç, Skrbin, Desput (od 45. Augusti─ç), ┼áiki─ç, Ivan─Źi─ç, Juri─ç (od 68. Oni─ç), Bartoli─ç (od 80. M. Kos), Milatovi─ç (od 88. B. Dandi─ç), I. Kos (od 89. Golubi─ç).┬á TRENER: Marko Pancirov.

┼Żuti kartoni: Desput (14), Skrbin (60), Ba─çan (68), M. Brajkovi─ç (82), I. Kos (89).