U izravnom dvoboju za pretposljednje mjesto Jedinstvene županijske lige između dva turopoljska predstavnika Lukavec je odnio pobjedu protiv Mraclina golovima iz dva kaznena udarca. Mraclin je poveo u 16. minuti iz slobodnog udarca kojeg je precizno, s kojih dvadesetak metara, izveo Ivan Kos pogodivši u lijevi kut domaćeg golmana Lutera. Duel Bartolovića i obrambenog igrača gostiju Ćevida iz 24. minute u kaznenom prostoru sudac Ivan Čužić okarakterizirao je najstrožom kaznom te pokazao na bijelu točku, Bruno Augustić je sa 11 metara bio siguran za poravnanje Lukavca.

Sedamdesetak gledatelja na lukavečkom igralištu svjedočilo je blamaži suca Čužića čim je započela druga dionica. Nakon tri minute igre Bruno Augustić pobjegao je obrani Mraclina, izašao na golmana Dražića koji ga je pokosio “za zatvor” – klasičan penal, nitko od nazočnih da bi “reč rekel”. No, onda stupa na scenu sudac, samo je on vidio prekršaj nad golmanom gostiju i počastio Augustića žutim kartonom. Za rubriku “Ima i toga!”.

U nastavku rastrgana i nervozna utakmica, uz nekoliko poluprilika na obje strane. Za Lukavec zicer je promašio Augustić, a za Mraclin Onić. Očito je glavni sudac shvatio veliki previd iz početka drugog poluvremena prema domaćinu. Tako je u 71. minuti procijenio jednu sumnjivu situaciju remplanja domaćeg igrača Marijana Grdenića s jednim obrambenim igračem Mraclina te po drugi puta pokazao na jedanaest metara za domaće iz čega je Luka Borković po drugi puta Dražića prisilio na kapitulaciju. Momčad Mraclina tražila je kazneni udarac petnaestak minuta prije kraja: na jedan dodir ruke i lopte u domaćem šesnaestercu Čužić je ostao nijem. Očito nije imao hrabrosti jer iskre su frcale na terenu i mora se priznati da je malo sudaca koji imaju hrabrosti za tako nešto na vrućem lukavečkom travnjaku. Zaiskrilo je i na nasip između gledatelja gdje je, srećom, došlo samo do naguravanja. Moramo spomenuti pomoćnog suca Pankretića koji je – isprovociran – u nekoliko navrata ušao u psovački duel sa gledateljima, ali i igračima Mraclina na što je stavljen prigovor gostiju.

No, prije svih tih čudnih scena u Lukavcu se ipak igrao nogomet. Lukavec je davao sve od sebe kako bi došao do pobjede kojom bi uhvatili priključak za možebitni opstanak, a s druge strane Mraclin je uz bolje suđenje mogao iznenaditi domaćine ili barem proći bez poraza.

LUKAVEC – MRACLIN 2:1

LUKAVEC, ŠRC Lukavec. Gledatelja 70.
Sudac: Ivan Čužić (Velika Gorica). Pomoćnici: Ivica Mazal (Vrbovec) i Zlatko Pankretić (Vrbovec).

STRIJELCI: 0:1 – I. Kos (16) , 1:1 – Augustić (25 – 11 m) , 2:1 – L. Borković (71 – 11 m).

LUKAVEC: Luter, I. Hladni, M. Grdenić, Marijan Grdenić, Bartolović (od 90. Ivić), Augustić (od 84. Hajduk), L. Borković, Janus, Kozina, V. Borković, L. Hladni. Trener: Ivica Senzen.

MRACLIN: Dražić, Čičak, Kapović, Ćevid, Onić, Bobesić, J. Domitrović, J. Cvetnić (od 58. M. Kos), A. Domitrović (od 46. Feljan), Šandor (od 86. V. Štuban), I. Kos. Trener: Emil Dužić.