IV. NL središte Zagreb, III. kolo

MRACLIN – GNK TIGAR SVETA NEDELJA 3:2

U sadržajnoj utakmici koja je obilovala golovima i prilikama Mraclin je na Grabi sretno i spretno došao do tri boda.Već u 9. minuti Igor Hajduk probio se po desnom boku, asistirao u peterac gdje Pero Milatović zakucava u mrežu za vodstvo. Prednost domaćih kratko je trajala. Slobodnjak na sedamnaest metara, Fran Bišćan lijepo preko zida sprema loptu u gornji desni kut domaćih vrata. Milatović je u 20. minuti izbio pred golmana Jankavića koji je obranom spriječio pogodak. Gosti preko Krune Cvetkovića u 26. minuti mogu do gola no spomenuti igrač iz zicer pozicije promašuje vrata. U 33. minuti sijevnula je kontra gostiju po domaćoj desnoj strani, Toni Aljinović daje povratnu loptu Ivanu Galiću na desetak metara, a on je precizno i snažno sprema iz leđa Dražića. U samoj završnici prve dionice Hrvoje Šikić majstorski podvaljuje loptu okomito za Hajduka malo iskosa s lijeve strane, izlazak Hajduka na gostujućeg golmana završava niskim poentiranjem u suprotan kut za niveliranje rezultata – 2:2.

U drugom poluvremenu posve otvorena utakmica, prilike su se nizale kao na traci. U 66. minuti Toni Aljinović sam pred Dražićem, vratar Mraclina izlazi kao pobjednik. Dvije minute kasnije slična situacija pred gostujućim golom, Hajduk ne uspijeva svladati sigurnog Jankavića iz blizine. U 72. minuti zicer za domaće preko Roginića, golman gostiju pobjednik, kontra u istoj minuti za goste – Aljinović opet ne uspijeva nadmudriti Dražića. U 78. minuti Nikica Brujić puca snažno uz vratnicu. Devedeseta minuta je više nego slikovito pokazala okrutnost i čari nogometa – ne zabiješ pa primiš gol. Gostujući igrač Luka Višić po lijevom boku probio se do vrata domaćih pred Dražića, veliki zicer koji mraclinski vratar Sonny u maniri velikih obrana i ovaj put skida. Gotovo svi su pomislili da je podjela bodova najrealnija. Ipak u drugoj minuti sudačke nadoknade po desnom boku povukao je loptom Igor Hajduk, ubačaj na drugu vratnicu prema Ladislavu Roginiću koji glavom pogađa u malu mrežicu za trobod Mraclina.

Mraclin. SRC Nova graba. Gledatelja 100. Sudac: Roksa (Farkašić). Pomoćnici: Krnic i Kukurić (oba iz Siska).

STRIJELCI: 1:0 – Milatović (9), 1:1 – Bišćan (13), 1:2 – Galić (33), 2:2 – Hajduk (43), 3:2 – Roginić (90).

MRACLIN: Dražić, Petravić, Vidović, Debijađi, Dandić, Onić, Klarić (od 60. Roginić), Šikić, Golubić (od 60. Jurić), Milatović, Hajduk . TRENER: Damir Milanović.

GNK TIGAR SVETA NEDELJA: Jankavić, Galić (od 82. Frajt), Cvetković (od 69. Mihelčić), Bišćan (od 89. Čičak), Hasan , Višić, Podravec, Škeva, Aljinović (od 82. Vrančić), Brujić, Filipović. TRENER: Hrvoje Čleković.