Samobor je opravdao ulogu favorita na mraclinskoj Grabi, jer je domaća momčad bez bitnih igrača (Milatović i Hajduk) djelovala gotovo bezopasno. Inicijativniji gosti poveli su u 34. minuti iz akcije u kojoj je njihov igrač Husinec ostao sam u šesnaestercu na lijevoj strani. “Ušetao” se prema golu pogodivši nisko u suprotan kut. Nekoliko minuta kasnije iskusni Štulec na proigravanje suigrača izbio je pred domaćeg vratara Marića, u takvim prigodama spomenuti igrač ne griješi. Mraclinska velika prilika iz 44. minute otišla je u nepovrat jer nakon kornera te udarca glavom Vidovića iz peterca lopta je završila tik uz prečku. Ravnopravna igra na terenu trajala je gotovo pola sata u drugom dijelu. Jedna loše izbijena lopta domaćih iz 76. minute završila je kod Štuleca koji asistira Brdeku za 0:3. Gotovo dva identična gola postižu Samoborci u dvije minute iz kornera, ubačaj u peterac, loša procjena domaćeg vratara te suigrača iz obrane omogućuju Štulecu i Husincu poentiranja glavom za konačnih 0:5.

IV. NL središte Zagreb, 12. kolo

MRACLIN – SAMOBOR 0:5
Mraclin. SRC Nova graba. Gledatelja 50.
Sudac: Šoufek 6 (Međurić). Pomoćnici: Dabrović (Voćarica) i Jovanović (Novska).
STRIJELCI: 0:1 – Husinec (34), 0:2 – Štulec (38), 0:3 – Brdek (76), 0:4 – Štulec (79), 0:5 – Husinec (80).
MRACLIN: Marić, Petravić, J. Domitrović, Skrbin, Vidović (od 73. Dadović), Onić (od 73. L. Golubić), Jurić, Klarić (od 67. Šikić), B. Dandić (od 67. L. Kos), Koleš (od 46. J. Cvetnić), Roginić. TRENER: Damir Milanović.
SAMOBOR: Štefković, Tušek, Novoselec (od 82. Severec), Čerkez (od 46. Guliš), Milas (od 82. Ibrahimović), Štulec, Ašanin (od 80. Vujić), Bišćan (od 46. Krajačić, od 82. Grgečić), Gluić, Brdek, Husinec. TRENER: Stjepan Bašić.

Foto-galerija: Vitomir Štuban