JŽNL, 23. kolo

KLAS – MRACLIN 1:2

MIČEVEC. Igralište Klasa. Gledatelja 150.

Sudac: Vukadin (Dugo Selo). Pomoćnici: Kamenarić (Zagreb) i Vuković (Zelina).

STRIJELCI: 0:1 – Hrženjak (14) , 1:1 – Kljajić (40 – 11 m) , 1:2 – Konjević (68).

KLAS: Filipović, Ahmeti, Kundih, Celčić, Marinčević, Tadić (od 46. Butković), Kljajić, Bedeković, Okić, Bojčić, Bubalo (od 68. Vuković).
TRENER: Zvonimir Franjković.

MRACLIN: Dražić , Krklješ , Debijađi , J. Domitrović (od 80. Onić) , Košković (od 59. Konjević), Prelec, Japec, Čičak, A. Domitrović (od 74. Pastuović), Hrženjak (od 80. Cetić), I. Kos (od 46. Cvetnić).
TRENER: Boris Konjević.

Vrijedni bodovi spasa osvojeni su na gostovanju kod direktnog konkurenta za ispadanje iz lige. Mraclin je tijekom cijelog susreta bio bolja i konkretnija ekipa. Domaće je načeo Hrženjak u 14. minuti nakon „lopte s očima“ koju mu je uputio Prelec.

Poslije toga igra je zastala na obje strane. U 40. minuti sudac svira udarac s 11 metara koji izvodi Kljajić, a golman Dražić mu zamalo brani. To je vjerojatno i bio razlog da je kasnije dosuđeni penal za Klas izveo drugi igrač.
Nakon početka drugog dijela i promašaja Mičevčana, u igru ulazi povratnik na trenersku klupu i veliki miljenik mraclinskih navijača Boris Konjević. Kod udarca udarca Ivana Preleca utrčava na odbijenu loptu i postiže gol koji je, kasnije se pokazalo bio i odlučujući.

Klas je svim snagama krenuo na izjednačenje ali to im nije pomogao ni drugi penal, u 74. minuti, koji možda i zbog gore navedenih razloga, Celčić šalje „nebu pod oblake“.

U sljedećim utakmicama slijede nam teški susreti doma protiv Save (SH) i u gostima kod Jamnice. Nakon tih utakmica, puno toga o našem i njihovom stanju i budućnosti kluba, biti će puno jasnije.