Proljetni dio prvenstva nogometa┼íi Mraclina otvorili su gostovanjem u susjednoj Buni. Krajnjim rezultatom 2:2 ne mo┼żemo biti zadovoljni jer smo u utakmicu krenuli sa ┼żeljom osvajanja sva tri boda. Bio je to pravi susjedski derbi, s puno gledatelja, a posebno veseli podatak da je utakmici nazo─Źio veliki broj na┼íih navija─Źa, rekli bi ÔÇ×pola MraclinaÔÇť.

Unato─Ź nedavnoj rekonstrukciji, igrali┼íte na Buni nije davalo mogu─çnosti da se igra u potpunosti razvije, no unato─Ź tome, na┼íi nogometa┼íi su tra┼żili igru i uglavnom u tome uspijevali. Prvu priliku Mraclin je imao preko Kolari─ça koji uba─Źaj s desne strane poklapa poluvolejem u zraku, no poga─Ĺa vratnicu. Nakon toga imamo nekoliko poku┼íaja iz daljine, no udarci ne poga─Ĺaju okvir gola. Doma─çi u vodstvo dolaze iz prve situacije u 20. minuti: nakon uba─Źaja s lijeve strane, Mraclinov vratar i igra─Ź zasmetali su jedan drugome, vrataru ispada lopta, doma─çi nabacuju na drugu stranu gdje se nalazi Star─Źevi─ç i poga─Ĺa za vodstvo. Nakon primljenog pogotka Mraclin poku┼íava, no bez konkretnosti. U 36. minuti doma─çi pove─çavaju vodstvo preko Hu─Ĺbera. Prizemna lopta dolazi u kazneni prostor Mraclina gdje se nalazi Hu─Ĺber okrenut le─Ĺima vratiju. Prilikom primanja lopte doma─çi napada─Ź rukom udara Skrbina koja pada, u padu izbija loptu doma─çem napada─Źu koji nakon toga pada na njega. Nakon navedenog duela oglasio se sudac Marin─Źevi─ç. I kada su svi o─Źekivali da ─çe pokazati prekr┼íaj u napadu, on vidi suprotno te uz nevjericu mraclinskih navija─Źa pokazuje kazneni udarac za doma─çe. Zaista, diskutabilna situacija, svakako prije prekr┼íaj u napadu nego kazneni udarac. Iz kaznenog udarca Hu─Ĺber loptu ┼íalje po podu u Mari─çevu lijevu stranu. Mari─ç ga ─Źita, no udarac je bio prejak. Prije poluvremena Mraclin smanjuje. Sjajan centar┼íut Skrbin glavom posprema iza doma─çeg vratara.

U drugom poluvremenu nogometa┼íi Mraclina su krenuli sa ┼żeljom da preokrenu rezultat. Zagospodarili su terenom, nizali ┼íansu za ┼íansom, no lopta nikako nije htjela u gol. Bilo je tu mnogo uba─Źaja u kazneni prostor doma─çih, no nikako nije i┼ílo. Nekoliko sjajnih prilika propustili su Kolari─ç, Augustri─ç, I. Kos, udarci iz daljine Oni─ça, Juri─ça i Domitrovi─ça nisu bili precizni, ba┼í kao i udarci glavom Skrbina,┬áM.┬áKosa i Kolari─ça. Bilo je tu nekoliko sitacija koje je gotovo nemogu─çe ne iskoristiti. Mraclin nikako nije uspio zabiti gol, sve do 85. minute kada se u velikoj prilici nalazi Kolari─ç, ga─Ĺa suprotni kut doma─çeg vratara, proma┼íuje gol, na drugoj stativi loptu zakucava Petravi─ç, no pomo─çni sudac Merka┼í opravdano poni┼ítava pogodak zbog zale─Ĺa. Mraclin je poku┼íavao i dalje, te na kraju uspio u 90. minuti, iz slobodnog udarca┬áI.Kos s nekih 20 metara poluvisokim udarcem kroz zid┬ápoga─Ĺa┬ásuprotni kut doma─çeg vratara. U suda─Źkoj nadoknadi nogometa┼íi Mraclina su poku┼íali sve kako bi do┼íli do pobjede, no nisu uspjeli u tome. Te┼íka utakmica gdje smo bodove izgubili ponajvi┼íe zbog na┼íe slabe napada─Źke realizacije. Nakon utakmice, na┼íi nogometa┼íi su pozdravili navija─Źe koji su zaista u velikom broju nazo─Źili ovoj utakmici.

Nastavak prvenstva u nedjelju nam donosi doma─çu utakmicu sa Vatrogascem iz Kobili─ça gdje o─Źekujemo nastavak lijepe potpore, te prvu prvenstvenu proljetnu pobjedu.┬á

Foto-galerija: Nedjeljko Babi─ç