Jedinstvena županijska nogometna liga, VIII. kolo

MRACLIN ā€“ SVETA NEDELJA 2:1

Momčad Mraclina je povela golom iz kaznenog udarca u 35. minuti, prethodno je u gostujućem kaznenom prostoru pokoÅ”en Bruno Augustić. Siguran egzekutor iz bijele točke bio je Filip Onić, loptu je poslao u jedan, a vratara gostiju u drugi kut. Gosti iz Svete Nedelje poravnali su na samom početku druge dionice utakmice. Na lijevoj strani gostujuće polovice dugo je u nogama loptu držao iskusni napadač gostiju Nikica Brujić. Uputio je udarac u peterac, viÅ”e kao ubačaj. Domaća obrana i vratar Dražić bili su neodlučni, tko će je prihvatiti, akcija bez reakcije i lopta je odsjela u daljem kutu male mrežice. Igrači iz Svete Nedelje u nastavku su dominirali, domaći pak u fazi obrane sa pokojim kontranapadom. Spomenimo dvije velike prilike na obje strane. U 66. minuti gostujući igrač Luka ViÅ”ić je izbio pred vratara Dražića koji je zicer poslao u korner. Gostujuća obrana bila je u velikom iskuÅ”enju u 84. minuti, Petar Milatović se oslobodio dvojice čuvara, udarac u vrata zaustavila je vratnica od koje se lopta odbila prema Ivanu Kosu koji sa 7-8 metara puca preko gola. Jako je mirisalo na podjelu bodova. A onda triler u sudačkoj nadoknadi. Dalekometni ā€œsaltoautā€, njemu svojstven, bacio je Robert Petravić, lopta je pred golom u ruku pogodila stopera gostiju Davida Burnika. Sudac je bio u blizini, reagirao je pomoćni sudac potvrdivÅ”i odluku. Negodovali su gosti, sudac odlučno pokazuje na bijelu točku. Preiskusni Pero Milatović iz kaznenog udarca ne daje nikakvu Å”ansu vrataru gostiju Robertu Å apleku, rutinirano ljevicom pogađa za tri boda.

Mraclin. SRC Nova graba. Gledatelja 80.
Sudac: KrÅ”ak (Donja Zelina). Pomoćnici: Crnoja (Vrbovec) i Bukovčan (Cubinec).

Strijelci: 1:0 ā€“ Onić (35 ā€“ 11 m), 1:1 ā€“ Brujić (49), 2:1 ā€“ Milatović (90 ā€“ 11 m).

MRACLIN: Dražić, M. Kos, J. Domitrović, Skrbin, Desput, Ivančić (od 77. Golubić), Onić (od 67. Petravić), Jurić (od 87. Kolarić), Šikić, Šafranić (od 46. I. Kos), Augustić (od 61. Milatović). TRENER: Marko Pancirov.

SVETA NEDELJA: Å aplek, Vrančić (od 87. Pezer), Filipović, ViÅ”ić, Burnik, MatoÅ”ević (od 70. Vicić), Leskovar, Brujić, Adžaga (od 46. Bojić), Jurić, Gavran (od 81. Frajt). TRENER: Damir Kovačić.

Žuti kartoni: Gavran (13), Onić (15), Desput (31), Adžaga (41), T. Jurić (52), Šikić (81).
Crveni karton: Burnik (90 ā€“ drugi žuti karton).

Slijedeću utakmicu, u 9. kolu, Mraclin gostuje u Bedenici protiv momčadi Strmca, utakmica je zakazana za 16 sati.

Foto-galerija: Vitomir Å tuban