U posljednjem ovojesenskom kolu, na utakmici Lekenika i Mraclina oba gola pala su u završnici. Dvoboj uz puno žustrine, isprekidane igre i puno grešaka na obje strane. U prvom poluvremenu dvije ozbiljne prilike: zicer iz 22. minute za goste nije iskoristio Ivan Kos, izbio je pred domaćeg vratara koji je izašao kao pobjednik. U 30. minuti precizan udarac u sami desni kut uputio je Tomislav Gajdek, a odličnom paradom Patrick Crnolatec spasio je svoju momčad. Drugo poluvrijeme bogatije prilikama i golovima. Dvije prečke spasile su Lekeničane, u 60. minuti Ivana Kaurina, te u 66. minuti kada domaći igrač Luka Horvat kod izbijanja lopte također pogođa gornju vratnicu svog gola. U 82. minuti za domaće Matko Sekulić iz velike blizine glavom loptu šalje iznad gola. Veliko slavlje domaćim navijačima i suigračima u 84. minuti priuštio je Jan Matić koji je malo prije ušao u igru. Sjurio se po lijevoj strani, izbio na Crnolateca te niskim udarcem pogodio u dalji kut vratara za 1:0. Lekenička momčad, ove jeseni u opasnoj zoni na tablici, nije uspjela zadržati prednost. U 90. minuti Igor Hajduk, kojeg je prethodno uposlio Juraj Cvetnić po desnoj strani, utrčao je prema golu i uputio oštru loptu u peterac, na nju uletava Dominik Smolković te je zakucava u mrežu za konačnih 1:1.
Nije to bila ljepotica od utakmice, ovakvi susreti se igraju za bodove, a ne za ljepotu. Lekenik je imao jasan plan, ne izgubiti. U ovoj utakmici neuvjerljiv, bolje plasirani Mraclin iz gornjeg doma poretka očekivao je pobjedu, no na kraju rezultat uvijek ostavlja najjači dojam.

IV. NL SREDIŠTE ZAGREB – B, 15. kolo

LEKENIK – MRACLIN 1:1

Stadion u Lekeniku. Gledatelja 50.
Sudac: Lacković (Jablanovec). Pomoćnici: Škof (Sveti Ivan Zelina) i Fugaj (Vrbovec).

STRIJELCI: 1:0 – Matić (84), 1:1 – Smolković (90).

LEKENIK: Zagorac, Horvat, Raković, Grgić (od 79. Matić), Kolarić, Pasarić, Ivančić, Kapac, Bunjevčević (od 46. Sekulić), Gajdek, Perušić. Trener: Viktor Špišić.

MRACLIN: Crnolatec, Marjanović (od 76. J. Cvetnić), J. Domitrović, Rajić, B. Dandić, Dianežević, Rakas (od 46. Smolković), Borovac (od 84. Godinić), Matić (od 58. Kaurin), Hajduk, I. Kos (od 76. Debijađi). Trener: Tomislav Škrinjarić.

Foto-galerija: Vitomir Štuban