Tijekom čitave utakmice padala je uporna i dosadna jesenska kiša, ali klizav teren Nove grabe bio je zaista pristojan za igru. U prvom dijelu susreta, posebno u uvodnih dvadesetak minuta gosti su bili inicijativniji dok su igrači Mraclina uglavnom prijetili kontrama, a imali su barem tri zicera. Baš u takvom jednom napadu uz brzu tranziciju, u 43. minuti stoper Josip Domitrović okomicom proigrava Ivana Kosa prema golu gostiju. Kosov bijeg završava pred golom gdje dribla dvojicu protivničkih igrača i niskom loptom matira Lucijana Andrijanića za vodstvo Mraclina. U nastavku nakon odmora, u četiri minute igre opet je zablistao Ivan Kos, po desnoj strani sjurio se prema šesnaestercu, iza sebe ostavlja dvojicu protivnika te niskim udarcem po drugi puta poentira u protivničku mrežu. Trenutak koji je prelomio utakmicu i bacio Rugvicu u velike probleme: najrpije, u 64. minuti  zbog dva žuta kartona igru napušta Patrick Cetina, a samo dvije minute kasnije i igrač koji je tek ušao u teren, Leo Matijević, u istoj minuti dobiva dva žuta kartona, preoštar start i prigovor sucu. Dakako da je momčad Mraclina to iskoristila te naplatila s još dva pogotka u protivničkoj mreži. Već u 70. minuti podebljanje vodstva, prvo Filip Dianežević na desnoj strani proigrava Kosa koji daje povratnu loptu dodavaču Dianeževiću, čiji odmjeren i precizan udarac iz zone šesnaesterca završava u protivničkoj mreži. Rezultatski je utakmicu hat-trickom završio nadasve igrački raspoložen Kos – u 78. minuti Ivan Kaurin ga lijepom dijagonalom proigrava na lijevoj strani, ulazak u šesnaesterac, neobranjiv i precizan udarac u kut – svojim trećim golom Kos odnosi titulu igrača utakmice.

IV. NL Središte Zagreb, 10. kolo

MRACLIN – RUGVICA SAVA 4:0

SRC Nova graba. Gledatelja 50.
Sudac: Cikojević (Novska). Pomoćnici: Rešetar (Samobor) i Žakman (Zagreb).

STRIJELCI: 1:0 – I. Kos (43), 2:0 – I. Kos (49), 3:0 – Dianežević (70), 4:0 – I. Kos (78).

MRACLIN: Crnolatec, Marjanović, Rajić, J. Domitrovič, B. Kos, Rakas (od 65. Debijađi), Smolković (od 75. Dadović), Matić, J. Cvetnić (od 46. Kaurin), I. Kos (od 80. Pavlović), Godinić (od 46. Dianežević). Trener: Tomislav Škrinjarić.

RUGVICA SAVA: Andrijanić (od 76. Šibenik), Kos, Baković (od 46. Milković), Josipović (od 65. Delač), Cetina, Mikulić, Pavlović (od 70. Sever), Razum (od 46. Penava), Agatić (od 65. Matijević), Pavlić (od 70. Lović), Džijan. Trener: Emanuel Benković.

Foto galerija: Vitomir Štuban