Svetonedeljski tigrovi na vrućoj mraclinskoj Grabi slovili su kao favoriti, u prijelaznom roku i uoči prvenstva znatno su se pojačali, te se u nogometnim strukturama istaknuli za vodeću momčad lige ove sezone. U prvom dijelu utakmice, kada u momčadi moraju nastupati trojica mlađih igrača, gosti iz Svete Nedelje bili su samo tigrovi na papiru. Prava je šteta za igrače Mraclina da nakon vodstva golom Kaurina iz 15. minute, do kraja poluvremena nisu podebljali vodstvo iz dvije velike šanse Hajduka iz 18. i 42. minute. Nakon poluvremena trener Ninković umjesto mlađih igrača u igru je uveo iskusnije i bolje, ali je dobio i pristrano suđenje koje je naveliko iziritiralo mnogobrojne domaće kibice i igrače. Ali – gosti su došli do pobjede. Tigrovi su poravnali u 60. minuti prekrasnim golom Višića kada je s ivice šesnaesterca na desnoj strani pogodio visoko u suprotan kut nemoćnog Crnolateca. Ključna situacija zbila se nešto prije 86. minute, a najviše je iziritirala gledatelje i igrače domaćih. Veliki  previd suca Radišića koji nije svirao igranje rukom gostujućeg igrača u blizini domaćeg šesnaesterca na lijevoj strani, već je pustio napad gostiju nakon kojeg je oboren Brujić. Iz slobodnog udarca domaći golman izbija loptu udesno na koju natrčava Držić i u kontaktu s domaćim obrambenim igračem pada. Sudac Radišić energično pokazuje na bijelu točku te ostaje dosljedan, iako negoduje cijela domaća momčad na prethodno igranje rukom. Mohač u 86. minuti iz penala pogađa za preokret rezultata u 1:2. U sudačkoj nadoknadi nakon kornera diskutabilna situacija pred golom gostiju, velika gužva u petercu, povučen je jedan domaći igrač koji pada, ovaj puta Radišić ostaje nijem. Još jedno slobodno uvjerenje nogometnog pravosuđa?

Realno gledajući Mraclin je više nego zaslužio bod u ovom derbiju, no nije ga dobio.