Ovo je vikenda KUD “Dučec” sudjelovalo na 108. “Turopoljskom fašniku”. Kak nas Mraclince zovu parikožarima, jer su se ljudi nekada u Mraclinu bavili štavljenjem koža, članovi Dučeca napravili su spelanciju na tu temu.

Bilo je tu raznih “spodoba” od pobožnih babica, dedekov, mladih žena i muževa, te deklica koje su i zatancale drmeš. Ekipa je bila vesela, a da nam nebi spofalelo, zeli su si nekaj malo brašna: gibanice z maka i sira, kiflekof, a sve to lepo zalevali z gemištekima. Osim molitve, babice su bile zadužene i za video nadzor, a v parikožarske redove bilo je i ubačenih cipekica kaj vlečeju korenje z Buševec.

Fotografije: Vesna Tafra i Vladimir Vinetić


Discover more from MRACLIN.HR

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

Ova web-stranica koristi Akismet za smanjenje spama. Saznajte kako se obrađuju podaci vaših komentara.