Susjedski derbi Mraclina i Turopoljca odigran je u zaista ugodnom ambijentu. Uoči utakmice obje momčadi i nazočni gledatelji minutom šutnje prisjetili su se člana Uprave i predsjednika navijačke skupine GPP-a Blaža Galekovića te bivšeg igrača, navijača, člana koji je djelovao pri klubu desetljećima, velikog nogometnog zaljubljenika svoje Grabe i Mraclina gospodina Petra Balasa koji će zauvijek biti jedna od najvećih legendi nogometnog Mraclina.

U prvoj dionici fer, korektne i borbene utakmice nije bilo golova. U 32. minuti domaća navijačka skupina GPP uz ogradu igrališta zapalila je 32 baklje u čast pokojnog predsjednika Blaža Galekovića. Svakako da treba spomenuti četiri velike prilike domaćeg napadača Anđelka Domitrovića koji je u zadnjih dvadesetak minuta prvog dijela mogao zapečatiti sudbinu gostiju iz Kuča, njegove lopte završavale su obranama vratara Stjepana Trputeca ili kraj okvira gola.

Drugo poluvrijeme igrači Turopoljca bolje su otvorili i u tih uvodnih 10-15 minuta nastavka Mraclin je “opasno živio”, no kako je igra odmicala, domaći su uspostavili ravnotežu te se igralo većinom između šesnaesteraca. Gosti u 73. minuti ostaju s igračem manje – nesmotrenim drugim startom Petar Vukadin zbog drugog žutog kartona napušta teren. Trener Vlado Horvat radi, pokazalo se, ključnu izmjenu, u vatru šalje mladog i igrački potentnog Juraja Cvetnića koji u 80. minuti postaje junak dvoboja. Jedan ubačaj sa desne strene Čička u kazneni prostor gostujući igrač Paradžik glavom izbija do mladog Cvetnića koji sa nekih dvanaestak metara oštrim i niskim udarcem matira do tada nesavladivog 43-godišnjeg golmana Turopoljca Števu Trputeca. Kolektivna euforija preplavila je domaće igrače i navijače.

Diskutabilna situacija zbila se u 85. minuti: domaći igrači prekinuli su napad gostiju, Petar Milatović prekršajem pokušava zaustaviti kontru, lopta u brzom prijenosu dolazi do Anđelka Domitrovića kojeg suparnici ruše na ivici šesnaesterca. Domaći su tražili kazneni udarac, sudac je izabrao rješenje pokazivanjem druge opomene Milatoviću zbog ranijeg prekršaja.

Na kraju teškom mukom izvojevana, ali sasvim zaslužena pobjeda domaće momčadi.

MRACLIN – TUROPOLJAC 1:0

MRACLIN. SRC Nova graba. Gledatelja 170.

Sudac: Kamenarić (Sveti Ivan Zelina). Pomoćnici: Budić (Vrbovec) i Cvetko (Zagreb).

STRIJELAC: 1:0 – J. Cvetnić (80).

MRACLIN: Dražić, Petravić (od 56. Đurašin), Jakovljević, Kapović, J. Domitrović, Ćevid (od 56. Bobesić), Dolibašić (od 81. Bartolović), Onić, Čičak, Starčević (od 75. J. Cvetnić), A. Domitrović (od 86. M. Kos). TRENER: Vlado Horvat.

TUROPOLJAC: S. Trputec, J. Lučić, Bušić,  Šestok, Stuparić, Nikolić (od 83. Ž. Cvetnić), Brajković (od 86. V. Galeković), Paradžik, Milatović, Vukadin, Šejić (od 72. Cavrić). TRENER: Željko Zagorac.