Pioniri 1:1

Nedjeljno poslijepodne i suncem okupana Graba bili su odlično mjesto okupljanja mladeži Mraclina.
Na travnjak koji je bio u vrlo dobrom stanju, mekan i uvjeti su bili odlični, prvi su istrčali mlađi pioniri koji su protiv vršnjaka iz Donje Zeline odigrali 1:1. Prvi ispit i kontrolna utakmica u kojoj su noge jako teške nakon zimske stanke, ali najvažnije je bilo da se uđe u ritam i da se izbaci sve ono loše tijekom stanke. Napeta utakmica u kojoj već u prvim minutama Mraclinci primaju gol, no nakon nadmudrivanja i mnogo promašaja, u drugom djelu prekršaj u šesnaestercu Zeline i penal koji zabija Luka Kos. Spomenimo da nakon toga Mraclin vrši pritisak, ali bez pogotka.

01-IMG_4821

Kadeti 0:1

Nakon pionira na teren izlaze kadeti koji se nisu previše pripremali za ovu utakmicu jer vrijeme to unazad tjedan dana nije dopuštalo. U srazu starih rivala Donja Zelina je bila nešto s(p)retnija. Od početka jak tempo koji priliči ovoj kategoriji, no nakon 30 minuta noge postaju teške, ali Mraclin se odlično brani te moram spomenuti tu trojicu koji su za to zaslužni (Posavec, Kuzmić i pogotovo Vladimir Galeković). Na odmor se odlazi bez golova. U drugom djelu neoprezno izbijanje nakon kornera Zeline i s(p)retan gol, a do kraja utakmice taktičkih nadmudrivanja više nije bilo jer za to nije bilo snage. Najbolji segment Mraclina je odlična obrana iako su mnogi ključni igrači nedostajali, a napad i dalje ostaje vječita farsa u redovima Mraclinaca.

Tekst: Dario Zgurić