Mještani Mraclina prošle su godine u lipnju kraj društvenog doma odali počast svojem prijatelju i branitelju Tomislavu Hrkovcu postavljanjem spomen biste. Nekoliko mjeseci kasnije, u listopadu, brončana bista je ukradena. Policija počinitelja ovog strašnog djela krađe nikada nije pronašla, a bista je najvjerojatnije završila u pretprodaji sekundarnih sirovina.

bistahrkovac2

Godinu dana kasnije, jučer, na istom mjestu Mraclinci su svečano otvorili novu bistu. Akademski kipar Mladen Mikulin iz Vukovine svoj rad je nije naplatio, a Grad Velika Gorica je platio lijevanje nove biste. Bistu je otvorio zamjenik gradonačelnika Stjepan Kos.

U čast branitelja Tomislava Hrkovca ispred biste su se postrojili branitelji Hrvatske vojske koji su bili Tomislavovi suborci, članovi DVD-a Mraclin, Turopoljskog banderija, a svečanosti su nazočili brojni mještani.

Izvor: http://www.vgdanas.hr


Discover more from MRACLIN.HR

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

Ova stranica koristi Akismet za smanjenje neželjene pošte. Saznajte kako se obrađuju podaci vaših komentara.