Nogometaši Mraclina u prvoj ovosezonskoj utakmici na Novoj grabi odigrali su 3:3 protiv Ostrne. Bila je ovo utakmica u kojoj je puno toga bilo nevjerojatno. Počelo je dosta rastrgano, uspavljujuće, s puno grešaka i netočnih dodavanja s naše strane. Nije to ni približno bila igra kojoj težimo i koju znamo, možemo i trebali bi igrati. Sve to donijelo je nervozu na terenu, pomalo i na tribinama, no vidjelo se da smo puno kvalitetniji i da bi ta kvaliteta tijekom utakmice trebala doći do izražaja.

Unatoč tome, nakon pola sata igre poveli smo. Onić je ubacio iz kornera, lopta na 20 metara dolazi do Jurića koji se driblingom rješava dvojice igrača, te špicom kopačke po tlu loptu šalje u suprotni kut vratara Dominkovića. Do povećanja rezultata dolazi kada I. Kos šalje odličnu loptu prema Cvetniću koji loptu plasira pokraj vratara. S tim rezultatom otišlo se na odmor. U 60. minuti povećali smo prednost golom I. Kosa koji s 11 metara šalje loptu po podu iz poluvoleja. S obzirom na sve okolnosti, većina navijača, a očito i igrača mislila je da ćemo ovu utakmicu mirno privesti na kraju. Međutim, gosti odmah nakon toga koriste jednu neopreznost u našoj obrani. Kada je utakmica trebala biti skoro pa gotova, Bumbar pretrčava našu obranu te smanjuje rezultat na 3:2. No, tu nije bio kraj našim patnjama. U 88. minuti prizemni slobodni udarac s nekih 20 metara završava u našim vratima za veliko slavlje gostiju, a naše veliko razočaranje i tugu.

Utakmicu su obilježile beskrajne šanse naših igrača koje nisu realizirane, bile su tu i dvije-tri prečke, jedna stativa, previše neiskorištenih šansi za postizanje pogotka. Sve to obilo nam se u glavu i gosti su nam uzeli unaprijed upisane bodove. U nedjelju nam slijedi teško gostovanje kod ove sezone dobro posložene momčadi Dubrave. Nakon teške srijede, nadamo se uspješnijem vikendu….