Jedinstvena županijska nogometna liga, VIII. kolo

MRACLIN – SVETA NEDELJA 2:1

Momčad Mraclina je povela golom iz kaznenog udarca u 35. minuti, prethodno je u gostujućem kaznenom prostoru pokošen Bruno Augustić. Siguran egzekutor iz bijele točke bio je Filip Onić, loptu je poslao u jedan, a vratara gostiju u drugi kut. Gosti iz Svete Nedelje poravnali su na samom početku druge dionice utakmice. Na lijevoj strani gostujuće polovice dugo je u nogama loptu držao iskusni napadač gostiju Nikica Brujić. Uputio je udarac u peterac, više kao ubačaj. Domaća obrana i vratar Dražić bili su neodlučni, tko će je prihvatiti, akcija bez reakcije i lopta je odsjela u daljem kutu male mrežice. Igrači iz Svete Nedelje u nastavku su dominirali, domaći pak u fazi obrane sa pokojim kontranapadom. Spomenimo dvije velike prilike na obje strane. U 66. minuti gostujući igrač Luka Višić je izbio pred vratara Dražića koji je zicer poslao u korner. Gostujuća obrana bila je u velikom iskušenju u 84. minuti, Petar Milatović se oslobodio dvojice čuvara, udarac u vrata zaustavila je vratnica od koje se lopta odbila prema Ivanu Kosu koji sa 7-8 metara puca preko gola. Jako je mirisalo na podjelu bodova. A onda triler u sudačkoj nadoknadi. Dalekometni “saltoaut”, njemu svojstven, bacio je Robert Petravić, lopta je pred golom u ruku pogodila stopera gostiju Davida Burnika. Sudac je bio u blizini, reagirao je pomoćni sudac potvrdivši odluku. Negodovali su gosti, sudac odlučno pokazuje na bijelu točku. Preiskusni Pero Milatović iz kaznenog udarca ne daje nikakvu šansu vrataru gostiju Robertu Šapleku, rutinirano ljevicom pogađa za tri boda.

Mraclin. SRC Nova graba. Gledatelja 80.
Sudac: Kršak (Donja Zelina). Pomoćnici: Crnoja (Vrbovec) i Bukovčan (Cubinec).

Strijelci: 1:0 – Onić (35 – 11 m), 1:1 – Brujić (49), 2:1 – Milatović (90 – 11 m).

MRACLIN: Dražić, M. Kos, J. Domitrović, Skrbin, Desput, Ivančić (od 77. Golubić), Onić (od 67. Petravić), Jurić (od 87. Kolarić), Šikić, Šafranić (od 46. I. Kos), Augustić (od 61. Milatović). TRENER: Marko Pancirov.

SVETA NEDELJA: Šaplek, Vrančić (od 87. Pezer), Filipović, Višić, Burnik, Matošević (od 70. Vicić), Leskovar, Brujić, Adžaga (od 46. Bojić), Jurić, Gavran (od 81. Frajt). TRENER: Damir Kovačić.

Žuti kartoni: Gavran (13), Onić (15), Desput (31), Adžaga (41), T. Jurić (52), Šikić (81).
Crveni karton: Burnik (90 – drugi žuti karton).

Slijedeću utakmicu, u 9. kolu, Mraclin gostuje u Bedenici protiv momčadi Strmca, utakmica je zakazana za 16 sati.

Foto-galerija: Vitomir Štuban