Jedinstvena županijska nogometna liga, XVII. koloLOMNICA – MRACLIN 0:3

Padali su redom od 10. listopada – Vinogradar, Turopoljac, Dinamo iz Jakovlja, Rakovec, Naftaš iz Ivanića, Klas, Sloga iz Križa i posljednja Lomnica na svome travnjaku. Zasigurno rekordan niz Jedinstvene županijske lige ove jeseni.

U posljednjem ovojesenskom kolu u Lomnici Mraclin je odlično otvorio utakmicu, već do desete minute imao je prednost od dva gola. Oba su djelo majstora Josipa Jurića. Ali i vrlo slična. Bijeg lomničkoj obrani uz poentiranje. Drugi puno efektniji kada je zaobišao istrčalog domaćeg vratara Josipa Pogledića. Do kraja poluvremena utakmica je bila otvorena, Lomnica inicijativnija, Mraclin čekao kontru. Najizglednija je bila ona Ivana Kosa kada se sjurio prema golu domaćih, pucao je kraj gola.

Druga dionica nije dobro počela za Mraclin. U jeku žestoke opsade lomničkih igrača na gol Mraclina zbog drugog žutog kartona igru je morao napustiti stoper Matej Skrbin. Iako u prednosti varljivog rezultata i s igračem manje Mraclin je ozbiljno zaprijetio u 65. minuti preko mladog Brune Dandića koji je pogodio vratnicu iz blizine. Pet minuta kasnije domaći igrač Filip Bedeković bio je u velikom ziceru koji mu skida mraclinski vratar Marić. Najveća prilika Lomnice nije iskorištena u 80. minuti, kazneni udarac. Duel Marija Kosa i Kristijana Arbanasa u kaznenom prostoru sudac Vuković okarakterizirao je najstrožom kaznom. Loptu je na bijelu točku stavio Luka Mandura, njegov nizak udarac u desni kut gostujućeg gola završio je na vratnici i gol-autu. Lomnička ofenziva bila je i dalje u tijeku. Obruč je probila lijepa kontra Mraclina u samoj završnici dvoboja: trojica domaćih lovila su Filipa Onića u šprintu prema golmanu. Veznjak Mraclina majstorski je završio akciju za konačnih 0:3.

Donja Lomnica. ŠRC Lomnica. Bez gledatelja.

Sudac: Vuković (Zelina). Pomoćnici: Pajač i Kamenarić (oba iz Sv. Ivana Zeline).

STRIJELCI: 0:1 – Jurić (4), 0:2 – Jurić (10), 0:3 – Onić (88).

LOMNICA: Pogledić, Posavec (od 46. Štuban), Dilberović (od 74. Dittrich), Dijanežević, Mandura, Bubalo, Bedeković, Gršić, Arbanas, Čurić (od 76. Vidak), Gusak (od 56. Grgić). TRENER: Romano Župetić.

MRACLIN: Marić, Petravić, J. Domitrović, Skrbin, B. Dandić, Ivančić (od 46. Vidović), Šikić (od 89. Kolarić), Milatović (od 58. M. Kos), Onić, Jurić (od 80. Desput), I. Kos (od 84. Augustić). TRENER: Marko Pancirov.

IGRAČ UTAKMICE: Josip Jurić.

ŽUTI KARTONI: Onić (18), Posavec (33), Ćurić (38), Bubalo (45), J. Domitrović (57), Gršić (67), Augustić (88).

CRVENI KARTON: Skrbin (54 – drugi žuti karton).