U odličnom ambijentu mraclinske Nove grabe nogometaši Mraclina došli su do četvrte pobjede u nizu u proljetnom dijelu prvenstva. Hrabrom igrom, velikom dozom samouvjerenosti i agresivnošću Mraclin je deklasirao protivnike iz Dubrave Vrbovečke. Velike prilike Jurja Cvetnića iz 12. minute, kada je zatresao prečku, te u 15. minuti izbio na vratara gostiju nisu urodile plodom. U 17. minuti na ubačaj Petravića sa lijeve strane, domaći stoper Mario Kos glavom pogađa u mrežu. Strijelac vodećeg gola bitan je čimbenik za podebljanje vodstva, upravo njega vratar gostiju ruši pred golom.S bijele točke Matej Čičak precizno pogađa Špoljerev donji desni kut. Pogodak u 29. minuti, odlična uvertira za najavu domaće navijačke skupine GPP. Sudac nakratko prekida utakmicu, započinje klupska himna, u rukama navijača upaljene su 33 baklje u spomen na njihovog predsjednika Blaža Galekovića Blaška koji je tragično preminuo.

I u nastavku utakmice Mraclin je dominirao i stvarao prilike, da bi tek pred kraj dvoboja gostujući golman na jedan snažan udarac Ivana Kosa reagirao odbijancem koji Josip Dolibašić pretvara u pogodak za konačnih 3:0. Nogometaši Mraclina postigli su niz od četiri pobjede u četiri utakmice, osvojili 12 bodova, uz 9 postignutih i bez primljenog gola. Zaista to nitko nije očekivao, najmanje oružar kluba Mario Tandarić Buby. Takva oklada koštala ga je repića i kose na glavi koju je nakon utakmice manirom frizera skinuo golman Sony Boy Dražić.

MRACLIN – DUBRAVA (V) 3:0

MRACLIN. SRC Nova graba. Gledatelja 100.

Sudac: Vukadin (Dugo Selo). Pomoćnici: Pranjić (Dugo Selo) i Merkaš (Velika Gorica).

STRIJELCI: 1:0 – M. Kos (17), 2:0 – Čičak (29 – 11 m), 3:0 – J. Dolibašić (86).

MRACLIN: Dražić (od 86. Culović), Petravić (od 86. A. Dolibašić), J. Domitrović, J. Dolibašić, M. Kos, Ćevid, Onić, Vrdoljak (od 16. Cota), Čičak (od 76. Guduraš), J. Cvetnić (od 69. Starčević), I. Kos. TRENER: Marko Pancirov.

DUBRAVA (V): Špoljar, Crnoja (od 78. Dlaka), M. Grbavac, O. Grbavac, Fulir, Matić, Suša, Brkljačić (od 63. Badrov), Brtan, Benedik, Mesarić (od 83. Besednik). TRENER: Dražen Fulir.

Foto-galerija: Vitomir Štuban